ekrem kalkan
- Fotoğraf sanatçısı-

Hakkinda

1984 Yılında, Gümüşhane’de doğdu. İlk, orta ve lise öğreniminden sonra 2013 yılında İstanbul Üniversitesi / Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi / Fransız Dili Eğitimi Anabilim Dalı / Fransızca Öğretmenliği Programından mezun oldu. 2017 Yılında, İstanbul Üniversitesi / Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı Kapsamında Türkiye'de Yabancı Dil Öğretmeni Yetiştirme Politikaları adlı teziyle yüksek lisansını tamamladı. 2023 Yılında Atatürk Üniversitesi/Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi/Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünden mezun oldu.

 Değerli bir büyüğünün fotoğraf makinesi hediye etmesi ile başlayan sanat serüveninde, fotoğraf gezileri ve sosyal medya dersleri ile sürekli kendisini geliştirdi. Ulusal ve uluslararası birçok fotoğraf yarışmasından ödüller aldı sergiler açtı, küratörlük ve jüri üyelikleri yaptı. 2021 Yılında Sancaktepe Fotoğraf Akademisini kurarak fotoğraf eğitimlerine başladı.

 

Gelişim Süreci

Spor Yöneticiliği

2014 - 2021 Yılları arasında Sancaktepe Belediyesi’nde Spor Yöneticisi olarak çalıştı. Spor alanında sayısız ulusal ve uluslararası organizasyon gerçekleştirdi. Türkiye’de bir ilk olan Sporcu Performans Laboratuvarı projesi ekibinde yer aldı.

Yayınları

Yabancı Dil Öğretmeni Yetiştirme Politikaları ve Türkiye’de Ağız Çalışmaları ile ilgili bilimsel toplantılarda sunulmuş bildirileri, çeşitli dergilerde yayımlanmış makaleleri ve Siyasi Söylem (Alter, 2015), Gümüşhane, Kelkit, Söğütlü Ağzı (İnceleme-Derleme-Sözlük) (DBY, 2021) adlı kitapları bulunmaktadır.

Yerli ve Milli Bir Eğitim Model               Öğretmen Profilleri

Türk Eğitim Sistemi'ni belirli ve istikrarlı bir politikaya kavuşturmak için "adanmış öğretmen profili"ni merkeze alan Yerli ve Milli bir Eğitim Modeli üzerinde çalışmalarına devam etmektedir.